انواع کلاس های پروازی در هواپیما

بلیط هواپیما در سه کلاس پروازی فرست کلاس، کلاس تجاری و کلاس اقتصادی ارائه می شود. هر کدام در کابین های جداگانه، در مدل صندلی و خدمات ارائه شده متفاوت می باشد.

درجه یک یا فرست کلاس - F

گران ترین صندلی های هر هواپیما مربوط به این کلاس پروازی می باشد. مسافرین این بخش بعد از سوارشدن تمام مسافران به صورت جداگانه وارد هواپیما می شوند. امکاناتی که برای مسافرین فرست کلاس در نظر گرفته شده است کاملاً متفاوت و خاص می باشد. صندلی های این قسمت از هواپیما به صورت خصوصی و در اتاقک می باشد. هر اتاقک در بخش فرست کلاس شامل: تلویزیون اختصاصی، لپ تاپ، تبلت، اینترنت، صندلی های راحت و کاملاً تخت شو، سرویس بهداشتی مجزا، مهمانداران حرفه ای تر و سرو غذا گرم از روی منو به انتخاب مسافر می باشد.

درجه تجاری یا کلاس تجاری - C

سطح دوم، کلاس تجاری می باشد؛ که از نظر دریافت خدمات ما بین فرست کلاس و اکونومی قرار گرفته است. این بخش معمولاً در تمام هواپیما ها در قسمت جلوی کلاس اکونومی قرار دارد. شاید این بخش به خوبی فرست کلاس نباشد اما امکانات و راحتی صندلی های آن چند برابر بهتر از اکونومی می باشد. خدمات این قسمت شامل: صندلی های مبله راحت، کامپیوتر اختصاصی، ترمینال، ورود و خروج مجزا، منو غذا گرم و مهمانداران حرفه ای می باشد.

درجه اقتصادی یا کلاس اکونومی - Y

آخرین کلاس پروازی یا معمولی ترین قسمت هواپیما کلاس اکونومی می باشد. صندلی مسافران در این بخش در ردیف هایی کنار هم قرار گرفته و تمام مسافران از امکانات یکسان و کم تری نسبت به دو سطح قبلی برخوردار می باشند. البته خدمات بخش اقتصادی در هر ایرلان بسیار متفاوت می باشد.

کلاس پروازی اکونومی پریمیوم چیست؟

برخی از ایرلاین ها که معمولا در مسیر های طولانی فعالیت دارند، یا حتی برای کسب رتبه ای بهتر در بین ایرلاین های دیگر کلاس پروازی دیگری به نام اکنومی پریمیوم را در پرواز ها خود جای داده اند. این کلاس پروازی معمولاً تنها در پرواز های بین المللی و در برخی از پرواز های داخلی وجود دارد. این کلاس پروازی خیلی رایج نیست و نمی توان به راحتی در هر پروازی آن را یافت. این کلاس پروازی شبیه به اکونومی می باشد با این تفاوت که صندلی مسافران جای پای بیشتر، عریض تر، و فاصله بسیار بیشتری از صندلی جلویی دارند و همچنین از امکانات بهتری در غذا و چند موارد دیگر برخوردار می باشد.

تفاوت قیمت اکونومی و پریمیوم اکونومی

این قیمت به طور کلی به ایرلاین و طول مسیر بستگی دارد. اما طبق قوانین بیشتر از 30 درصد گران تر از اکونومی می باشد. البته در زمان شلوغی پرواز های طولانی که اکثر مسافران به دنبال صندلی راحت تری می باشند، قیمت ها گاهی تا دوبرار نیز می شوند.

میزان بار مجاز هر مسافر هواپیما

حداکثر میزان مجاز بار چمدان هر مسافر توسط انجمن حمل و نقل هر شرکت هواپیمایی به صورت جداگانه تعیین می شود که بسته به این که پرواز شما داخلی یا بین المللی باشد یا نوع کلاس پروازی صندلی شما اکونومی، فرست کلاس و بیزینس باشد، همچنین طول مسیری که سفر می کنید، متفاوت است. بنابراین قبل از بستن چمدان و خروج از خانه با شرکت هواپیمایی چک کنید تا در فرودگاه مجبور به پرداخت هزینه ای بیشتر نشوید.

اشیای ممنوعه در هواپیما

فوانین فرودگاه و شرکت های هواپیمایی زیاد اما بسیار آسان می باشد. اگر شما هم می خواهید که در قسمت هواپیما و گشت بدنی و کیف دستی به مشکل برنخورید لازم است بدانید که بردن چه وسایل هایی از نظر امنیت پرواز به داخل هواپیما ممنوع می باشد.

 1. وسایل برنده و تیز
 2. برخی از لوازم ورزشی
 3. سلاح های گرم
 4. ابزارآلات
 5. وسایل آتش زا
 6. محصولات کشاورزی
 7. مایعات بیش از 100 سی سی

بهترین شرکت های هواپیمایی جهان در سال 2019

هر ساله پایگاه اینترنتی AirlineRatings.com ، که یک سایت معتبر در زمینه رتبه بندی ایمنی و محصولات هوایی واقع در کشور استرالیا می باشد؛ فهرست بهترین خطوط هوایی جهان را منتشر می کند. در لیست ارائه شده بهترین خطوط هوایی جهان در سال 2019 هواپیمایی سنگاپور در رتبه نخست قرار گرفته است. در ادامه لیست 10 شرکت برتر از نظر ایرلاینز ریتینگ آورده شده است.

 1. سنگاپور ایرلاینز
 2. ایر نیوزلند
 3. کانتاس
 4. قطر ایرویز
 5. ویرجین استرالیا
 6. امارات
 7. آل نیپون ایرویز
 8. ایوا ایر
 9. کاتای پاسیفیک
 10. ژاپن ایرلاینز

بلیط هواپیما چارتر

در بلیط هواپیما چارتر معامله ای بین شرکت های هواپیمایی و آژانس مسافرتی انجام می شود؛ که شرکت های هواپیمایی تمام صندلی های یک هواپیما (full charter) یا تعدادی ازصندلی های هواپیما (seat charter) را با تخفیف به آژانس ها می فروشد و در عوض آن ها باید ظرفیت را تکمیل نمایند. بلیط های چارتر کنسلی ندارند و غیر قابل انتقال به غیر و تغییر تاریخ سفر می باشد. اما با قیمتی پایین تر از سیستمی به فروش می رسد.

بلیط هواپیما سیستمی

بلیط هواپیما سیستمی ارزانی چارتری نمی باشد اما ویژگی هایی دارد که بسیاری از افراد حاضر می شوند مبلغ بیشتری پرداخت کنند تا این بلیط را تهیه کنند. این نوع بلیط را می توانید چند ماه قبل از سفر خریداری کنید و اگر زمانی خواستید بلیط را کنسل کنید با توجه به زمان درخواست کنسلی بلیط و قوانین شرکت هواپیمایی، باید جریمه کنسلی بین 5 تا 100 را پردازید و بلیط را کنسل کنید. تنوع مسیر های پروازی سیستمی بسیار بیشتر از چارتری می باشد.

تفاوت میان این دو نوع بلیط تنها در روش و قیمت فروش می باشد، و هیچ تفاوتی در نوع هواپیما، خدمات، کادر پروازی و دیگر موارد ندارند.

بلیط هواپیما چیست؟

بلیط هواپیما یک سند یا مدرکی الکترونیکی است که توسط شرکت هواپیمایی یا آژانس های مسافرتی صادر می شود، که تایید می کند که یک نفر با نام مشخص حق دارد در یک پرواز در هواپیما یک صندلی داشته باشد. این بلیط می تواند به یکی از دو صورت زیر به دست مسافر برسد: بلیطی کاغذی که توسط شرکت یا آژانس مسافرتی تحویل مسافر داده می شود یا بلیط الکترونیکی هواپیما که مسافر پس از خرید آنلاین بلیط هواپیما خود به صورت ایمیل و یا فایل الکترونیکی بلافاصله پس از خرید دریافت می کند. تمام بلیط های هواپیمایی شامل اطلاعات زیر می باشند: نام مسافر , ایرلاین صادر کننده , محدودیت تغییر و استرداد بلیط , کد آلفا یا عددی که هزینه را مشخص می کند , شماره بلیط ، از جمله شماره سه رقمی شرکت هواپیمایی در آغاز شماره * مبداً و مقصد سفر * زمان و تاریخ پرواز هواپیما * پرواز هایی که بلیط برای آن معتبر است ( البته تا زمانی که بلیط باز باشد . )

انواع بلیط هواپیما

امروزه بهترین و محبوب ترین راه برای خرید بلیط هواپیما خرید آنلاین از سایت های معتبر می باشد. اگر قصد خرید آنلاین بلیط را دارید یا به کانتر فروش بلیط، در آژانس مراجعه می کنید، حتماً با 2 گزینه بلیط هواپیما چارتر و بلیط هواپیما سیستمی مواجه می شوید.

رزرو بلیط هواپیما

برای رزرو بلیط هواپیما می توانید در باکس مربوطه سایت آریا بلیط مبدا و مقصد خود را مشخص کرده و بعد از انتخاب تاریخ سفر خود را برای بلیط چارتر هواپیما نسبت به مقایسه قیمت ها و خرید آنلاین اقدام کنید. سفر هوایی نوعی سفر با هلیکوپتر، هواپیما یا هر وسایل نقلیه ای است که بتواند مسافتی را در حالت پرواز طی کند. سفر هوایی در دهه های اخیر بسیار افزایش یافت، اما این آمار از سال 1980 تا 2000 به طور ناگهانی در سرتاسر جهان دو برابر شد. و امروزه راحت ترین و در بعضی موارد تنها راه جابه جایی افراد از مکانی به مکانی دیگر می باشد. اولین قدم برای این سفر خرید بلیط هواپیما می باشد.

درباره آریا بلیط

شرکت آریا بلیط پیشرو در زمینه عرضه صدور بلیط های هواپیمایی ، از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و پس از مدت کوتاهی به گسترش سیستم فروش بلیط چارتری پرداخت . این شرکت با بهره گیری از مجرب ترین کادر متخصص در زمینه تکنولوژی آژانس هواپیمایی فعالیت خود را به صورت کاملا حرفه ای دنبال می کند.

ساعات کاری

آریا بلیط 7 روز هفته خدمت شما عزیزان می باشد ، به استثنای تعطیلات مهم. در صورت موارد اضطراری با ما تماس بگیرید.

شنبه تا چهارشنبه: 17:00 - 09:00
پنج شنبه: 14:00 - 10:00
جمعه و روزهای تعطیل: 12:00 - 09:00

تماس با ما

آدرس شرکت

شریعتی ، میرداماد ، کوچه هدیه ، ساختمان 8

ایمیل

aryabilit@gmail.com

تلفن تماس

26410616 - (021)